top of page

Obecně o službě

Jak se psím mazlíčkem, když to nejde dočasně doma

Pokud máte naplánovanou dovolenou nebo, která se nehodí pro domácího mazlíčka, nebo si jen potřebujete zařídit záležitosti, u kterých s Vámi Váš pejsek být nemůže, zřejmě řešíte, kam s ním.

Při rozhodování o vhodnosti hlídací služby pro psy vám můžeme pomoci my. 

Dozvíte se na našich stránkách, jak a kam lze čtyřnohého parťáka svěřit i na kolik Vás to vyjde. Dočtete si, že někdy místo majitelů spíme se psy v posteli nebo musíme v rámci zachování bezpečnosti nasazovat i vlastní tělo :-) 

Často se navíc dokážeme o pejska nejen nadstandardně postarat, ale třeba i zlepšit jeho zdraví, stravování, poslušnost a fyzičku.

Kromě klasických hlídacích služeb pro psy, které jim péči poskytují v interiérech a exteriérech provozovatele, existuje i lepší možnost, kterou je nechat zvíře hlídat náhradními páníčky v rodinných podmínkách. Na internetu můžete najít databázi více než osmi set náhradních majitelů, kteří mohou pohlídat vašeho psa přímo u nich doma.

Databáze obsahuje celou řadu informací o těchto náhradních páníčcích. Dozvíte se například, jaké mají zkušenosti s chovem a hlídáním psů, nebo zda žijí v bytě či rodinném domku. Podle těchto údajů si můžete vybrat náhradního páníčka tak, aby prostředí, v němž bude váš čtyřnožec pobývat po dobu vaší nepřítomnosti, co nejvíce připomínalo to, na které je zvyklý.

Ať se vydáváte na služební cestu nebo letecký zájezd k moři, ne vždy je po ruce ochotný příbuzný či soused, který by psího miláčka během vaší nepřítomnosti pohlídal. V takových případech majitelé psů můžou zvolit hlídací službu, která zajistí veškerou potřebnou péči o psa, od krmení, přes venčení, až po zábavu.

Vybrat si ze široké nabídky hlídacích služeb nemusí být vždy snadné. Před volbou konkrétního místa byste měli mít jasno, zda splňuje vaše kritéria – například, co se týče velikosti výběhu či kontaktu s ostatními zvířaty. Vhodné je také zapátrat po referencích.

Dvakrát očichej, jednou pohlídej :-)

Než pejska svěříte do rukou profesionálních hlídačů, vyplatí se místo, kde by měl čtyřnožec strávit několik hodin či ve většině případů dnů, navštívit v předstihu, a to i se čtyřnohým klientem. Popovídejte si se zaměstnanci, okoukněte „terén“ a zjistěte, zda na vás i pejska místo pozitivně „dýchlo“.

I když na to asi nikdo moc myslet nechce, pravdou je, že během doby vaší nepřítomnosti může dojít k napadení nebo onemocnění pejska. Nikdo si takový scénář nepředstavuje rád, před výběrem nejvhodnější hlídací služby je ale dobré myslet i na něj.

Než zvolíte svému psímu mazlíčkovi dočasné páníčky, informujte se u nás, zda a jak mají ošetřeny právě tyto situace. Inspirací vám mohou být příklady na našich stránkách.

Kdykoliv se s námi spojte, rádi poradíme ...

Dogs on a Bench
bottom of page