top of page

Časté otázky

O jaké služby je u vás z hlediska péče o psy největší zájem?

Nabízíme pouze individuální hlídání, kdy je pejsek v naší domácnosti. Nemáme zvířata v kotcích nebo klecích, jak tomu v psích hotelech bývá. Psi s námi jsou v naší domácnosti jako by byli vlastní. Poměrně velký zájem je o pravidelné venčení nebo hlídání psů po dobu, kdy jsou majitelé v práci. Poptávka je také po hlídání psů po dobu dovolené, služební cesty nebo pobytu v nemocnici.

Naši zákazníci využívají naše služby pro vícedenní hlídání, tak i školku, kam psa přivedou ráno a večer si ho vyzvedávají. Většinou začnou s jednou službou a druhou vyzkoušejí hned poté. Hodně zákazníků využívá i služeb našeho salonu, kde jim pejska před vyzvednutím pěkně vykoupeme nebo ostříháme.

Našich služeb využívají klienti nejvíce v obdobích dovolených a jarních či letních prázdnin. V poslední době evidujeme zvýšený zájem o hlídání o prodloužených víkendech. Máme také zákazníky, kteří nám dávají své pejsky na dlouhodobější pobyty, například při práci v zahraničí nebo v době studijních prázdnin, kdy například zahraniční student odjíždí za rodinou.

Doba hlídání je den až několik týdnů. V době svátků nebo prodloužených víkendů jsme mnohdy plně obsazeni. Naše kapacita je až šest pejsků, záleží na rasách, věku a dalších potřebách. K hlídání nabízíme i profesionální výcvik. Po předchozí domluvě jsme schopni si pro pejska přijet ke klientovi a po ukončení pobytu jej odvézt zpět.

Jaké má u vás pes v případě několikadenního pobytu podmínky a režim?

Psi jsou hlídáni v domě se zahradou. Denní režim přizpůsobujeme zvykům každého psa, jeho plemeni, věku, zdravotnímu stavu a kondici. Psi mají nepřetržitou péči, ven chodí několikrát denně. Jedná se o individuální hlídání, takže je počet psů omezen tak, aby se zachovala kvalita péče. Společnost a skupinu dalších psů vybíráme takovou, aby byla pro všechny psy přínosná, nikoliv stresující.

V rámci hlídání nabízíme například i výcvik nebo poradenství s nežádoucím chováním psa, což spousta majitelů ocení.

V naší péči nejsou psi zavřeni, jsou pořád ve smečce. Jejich program se odvíjí i od počasí. Když je hezky, jsou téměř celý den venku na zahradě nebo v lese, kde mají adekvátní výběh. Po celou dobu mají zábavu i odpočinek, dostatek pitné vody. Dohlížíme, aby se v klidu najedli a měli po jídle klid. Samozřejmě záleží na konkrétním pejskovi. Starší psi mají více odpočinku, u štěňat zase hlídáme, aby se nepřetáhla.

Snažíme se poskytnout každému pejskovi co největší soukromí a komfort.

Krmení probíhá dle přání majitele, většinou jednou až dvakrát denně. Není ale problém krmit i vícekrát denně (pokud se jedná například o štěně). Krmení přizpůsobujeme přání zákazníka, můžeme dodat jak granulovanou stravu, tak i BARF (Bone and Raw Food, tedy syrová strava).

Psí den začíná kolem šesté až sedmé hodiny ranní, kdy se začíná venčit. Pokud je pejsek kontaktní, je s dalšími psy venku ve smečce. Jestliže má pejsek rád svůj klid, venčí se sám. Kolem deváté hodiny ráno nastává odpočinek a snídaně. Dopoledne čeká pejsky opět běhání venku nebo procházka, polední klid se u nás dodržuje. Odpoledne se opět řádí venku.

Den u nás končí kolem 21.–22. hodiny, kdy se všichni naposledy dojdou vyvenčit a nakrmit. Během dopoledního venčení probíhá u některých pejsků výcvik. Jsme rádi, když pejskové mohou být co nejvíce času venku.

Jaká máte kritéria pro hlídání a péči o svěřené psy?

Pes nesmí být agresivní vůči lidem, nesmí trpět žádnou infekční nemocí, musí umět chodit na vodítku a musí být očkovaný proti vzteklině, toto vyplývá ze zákona.

Každý nový pes, kterého přijmeme, musí přijít na návštěvu, kde si vzájemně vyzkoušíme, jak pes na náš režim reaguje. Nesmí být příliš agresivní nebo naopak bázlivý.

Přijímáme po domluvě i problematické jedince, koncepce uspořádání našeho režimu nám to bez problémů umožňuje. Nevadí ani velikost. VNěkteří zákazníci požadují i aplikace různých léků, ať už perorálně či injekčně (např. v případě cukrovky, kdy se musí několikrát denně aplikovat inzulin a přizpůsobit i krmný režim). I tyto služby jsou pro nás samozřejmostí.

Jak postupujete v případě, kdy pes během doby, kdy je vám svěřen, onemocní nebo je například napaden?

Pokud pes onemocní nebo má nějaké zranění, provedeme nejnutnější ošetření a jedeme k veterináři. V případě vážnějších problémů je možné zavolat zvířecí sanitku, ale dosud jsme si vždy vystačili samy nebo s návštěvou veterináře. O jakémkoliv zranění či zdravotním problému a následné návštěvě veterináře je majitel psa vždy bezodkladně informován.

Díky tomu, že jsme vzdělaní v oboru, dokážeme čtením psích signálů napadení psa ve většině případů předejít. Psy máme vždy na vodítku, problém však může nastat, když k nám přiběhne cizí agresivní pes, jehož majitel není v dohledu. Pak mnohdy riskujeme vlastní zdraví, abychom nám svěřeného psa před agresorem uchránily.

Naštěstí k velkým šarvátkám nedochází, problémové chování se dá odhadnout dopředu, tak jako u lidí.

Občas se stane, že jsou psi škrábnuti nebo mohou mít natažený sval, protože běhají a hrají si. Tato zranění nejsme schopni ovlivnit a vždy na to upozorňujeme majitele.

Zaznamenáváte ze strany majitelů zájem i o péči o další zvířata, například kočky, hlodavce či plazy?

Ačkoliv se na nás občas lidé s těmito požadavky obracejí, musíme je odmítat. Abychom zachovali maximální možnou kvalitu péče o psy, na což jsme vybaveni, není možné hlídat další druhy zvířat. Ohrozilo by to jednak bezpečnost všech a nebylo by možné udržet kvalitu služeb zaměřenou na pejsky.

Tyto služby tedy nezajišťujeme, nejsme na jiná zvířata zařízeni. Naše hlídání funguje v rodinném domě, neustále je někdo s pejsky přítomen. Snažíme se vyjít klientům vstříc s časem, kdy pejska přivezou nebo odvezou. Klienti nás vyhledávají kvůli kvalitě poskytovaných služeb, díky tomu jsme schopni zajistit veškerou péči (mazlení, co nejvíce času venku, hry, výcvik, skoro neustálý kontakt s pejsky).

Další informace ...

Girl with Dogs