top of page

Salón pro psy

Salón pro pejsky s komplexními službami péče o ně

U nás najdou vaši pejsci  kromě úpravy vzhledu také spoustu lásky, mazlení a příjemnou péči o svůj kožíšek. Vaši mazlíci zjistí, že i mnohdy protivné stříhání a koupání může být příjemným zážitkem.

Po každé koupeli a stříhání ošetříme ouška, ostříháme drápky a promažeme tlapičky.

Pejskům věnujeme kompletní péči a hlavní pro nás je, aby se cítili dobře a v pohodě.

 

A pro pejsky fajnovky máme i relaxační křesílko.

Stříhat nebo trimovat?

Majitelé hrubosrstých psů často požadují místo trimování své psy ostříhat. Po zásahu strojkem je však poškození srsti často nevratné. Srst roste nekvalitní, měkká, může dokonce změnit barvu. Ztratí také svoji funkci odpuzovat vodu, takže pokud pes zmokne, snadno se promáčí a nachladí.

Dog Grooming

Trimování

U většiny psů nastává línání a celková obnova srsti 2x do roka – vždy na jaře a na podzim. Jejich chlupy v poslední fázi vývoje přestanou růst a samovolně se uvolňují. Majitelům tak stačí v tomto období psa řádně vyčesávat.

U hrubosrstých plemen je tomu jinak – srst jim roste v průběhu celého roku. Jakmile chlup dozraje do poslední fáze, nepřestane růst, naopak je dále vyživován a samovolně nevypadne. Pokud se pes této přestárlé srsti mechanicky nezbaví, je to pro něj velmi nepříjemné. Často se ze všech sil snaží srsti zbavit – obsesivně se drbe, tře se o plot apod.

Tomuto stavu se snažíme předcházet mechanickým odstraňováním takové přestárlé srsti – trimováním. Jakmile starý chlup odstraníme, vytvoříme místo pro růst nového chlupu, a tímto pravidelným šetrným postupem napodobujeme přirozenost línání.

Ačkoliv se může zdát, že celý tento proces je pro psa nepříjemný, není tomu tak. Pokud je trimování psů prováděno pravidelně, správnou technikou a ve správný čas, je pro psa úlevné, ba dokonce příjemné.

Je důležité pejska na celý proces přivykat od malička. První trimování může štěně absolvovat už v půl roce, kdy jde srst odstraňovat velmi snadno. Můžete tak využít příležitosti a psa naučit správným návykům. Jakmile pes dospěje, je interval mezi trimováním různý – to proto, že každému jedinci roste srst jinak dlouho. U výstavních jedinců se doporučuje pro udržení zdravé a silné srsti trimovat 1x za 2-4 týdny. U psů, kteří na výstavy nechodí, se doporučuje nepřesáhnout interval 2-3 měsíce.

Stříhání

Psi by se měli stříhat stále stejně často bez ohledu na roční období. Pouze na zimu se střih nechává vyšší, aby pejskům nebyla zima.

Také záleží na tom, zda pejsek pobývá převážně doma nebo venku.

Grooming Paws

Péče o drápky

Nezapomínejme, že neostříhané drápky mohou způsobovat spoustu problémů, mezi jinými i zatržení drápků, což je pro pejska velice bolestivá a krvácející záležitost.
Zatímco některým psům stříhání drápků nevadí, pro jiné je čirým utrpením. Udělejme jim ze stříhání zábavu, ne boj.
 

Grooming Machine

Zubní kámen

Páchne vašemu psovi z tlamy nebo už má dokonce zubní kámen? Takovýto stav většinou značí počínající zdravotní problémy (zánět dásní, paradontitida apod.), proto je dobré myslet na prevenci a o psí zuby pravidelně pečovat.
 

Pokud psovi není poskytnuta  péče a nedojde k odstranění zubního kamene, hrozí vznik abcesů, hnisavých zánětlivých procesů a velmi často také zánět kosti horní i dolní čelisti. Takovýto stav je velmi nebezpečný pro celé tělo, jelikož bakterie produkují toxiny a ty se dostávají pejskovi do celého těla.

Dog Tartar